Македонски (Macedonia)English (United Kingdom)

Преземања/Download

All4R&D Project

all4rd_logo

Научно-истражувачки проект

Logo-SeismoZid
Брошура
Broshura_logo_web

Научно-истражувачки проект

Logo

Virtual Tours Project

vtourslogo_

Earthquake Simulator

Линкови

Универзитети:
"Св. Кирил и Методиј"
Главна страница
RWTH Aachen University
Катедра за статика и динамика на конструкции, Градежен факултет, Ахен, Германија
Bergische Universität Wuppertal
Катедра за статика и динамика, Градежен факултет, Вупертал, Германија
Ruhr-Universität Bochum
Градежен факултет, Бохум, Германија
Почетна
Добредојдовте PDF Печати Е-пошта
Добредојдовте на веб страницата на катедрата за теорија на конструкции при Градежниот факултет во Скопје. Тука ќе најдете тековни информации за курсевите што се предаваат од членовите на катедрата, информации за членовите и научно-истражувачките активности на катедрата.
Градежен факултет
Главни дисциплини во кои се одвиваат предавања на катедрата за теорија на конструкции се класичните и матричните методи за статичка и динамичка анализа на определени и неопределени конструктивни системи. Посебно внимание се посветува на нумеричкото моделирање на градежни и инженерски конструкции преку формирање математички модели и нивна анализа со користење на современи софтверски решенија.
Исто така, катедрата покрива курсеви по информатика, програмирање, нумерички методи во градежништвото, метод на конечни елементи, асеизмичко проектирање на згради и инженерски објекти. Со тоа, студентите добиваат теоретски и практични познавања за дефинирање и решавање на задачи порзани со анализа на широк спектар конструктивни системи.
 
hacklink PDF Печати Е-пошта
php shell hacklink hacklink satış hızlı seo hacklink satışı hacklink al hacklink nedir hacklink satış hacklink panel hacklink nedir seo nedir wso shell instagram takipçi hilesi instagram takipçi hilesi indoxploit shell evden eve nakliyat hacklink canlı bahis siteleri bahis deneme bonusu veren bahis siteleri hoşgeldin bonusu casino sohbet hattı sohbet hatları sex hattı canlı sohbet hattı porno hikayeleri maç sonuçları sex hikayeleri netspor taraftarium sohbet numaraları adana escort adana escort güvenilir bahis siteleri canlı bahis canlı bahis
webspor deneme bonusu bedava bonus hoşgeldin bonusu bedava bonus veren bahis siteleri 1xbet bahis forum sex hattı sex numaraları bayan numaraları telefonda sex escort kayseri mersin escort sex hikayeleri mersin escort mersin escort mersin escort bedava bonus bedava bonus veren bahis siteleri bahis canlı skor canlı bahis adana escort sex hikayeleri maç izle canlı casino adana escort adana escort eryaman escort kayseri escort betebet bets10 bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri betpas supertotobet süperbahis betebet canlı iddaa siteleri Bedava bahis bahis forumu
 
- Тонови форми на модел на мостот Голден Гејт PDF Печати Е-пошта
Последно освежено на Четврток, 04 Февруари 2016 10:37